Premiership
11

Fenomenalni Forster donio bod Southamptonu na gostovanju kod Liverpoola

U 36. kolu Premiershipa Liverpool je na Anfieldu ugostio Southampton, a rezultat je završen rezultatom 0:0 zahvaljujući golmanu gostiju Fraseru Forsteru koji je odigrao utakmicu karijere.

Liverpool je dominirao od samog početka susreta, ali golman Svetaca Forster je bio fenomenalno raspoložen.

U prvom poluvremenu bez problema je zaustavljao šuteve Wijnalduma, Coutinha i Firmina, a sredinom drugog poluvremena Liverpool je imao najbolju šansu na utakmici.

Stephens je u 64. minuti napravio veliku glupost i igrao namjerno rukom u kaznenom prostoru i sudija Madley je pokazao na bijelu tačku.

Uslijedili su protesti gostujućih igrača nakon čega je Madley pokazao žute kartone Cedricu i Ward-Prowseu, te je udarac sa bijele tačke izveden tek u 66. minuti.

Milner je i osmi put preuzeo odgovornost na sebe ove sezone, ali za razliku od prethodnih sedam puta ovaj put je promašio. Tačnije, Forster je sjajno odbranio njegov precizan udarac u sami ugao. Zanimljivo, to je Forsteru bio prvi odbranjeni penal ove sezone.

Do kraja susreta Forster je s lakoćom branio šuteve Coutinha, Sturridgea, Lallane i Grujića i donio bod Svecima.