62

Fenomenalni Cristiano Ronaldo donio novu pobjedu Juventusu

H. H.
Portugalac je već postigao osam golova u šampionatu (Foto: EPA-EFE)
U 8. kolu italijanske Serije A Juventus je na svom terenu sa sigurnih 2:0 pobijedio Cagliari.

Bilo je to možda i najbolje izdanje Stare dame ove sezone, a pobjeda je mogla biti ubjedljivija da su napadači domaćeg tima bili prisebniji u nekoliko dobrih situacija.

Ipak, pitanje pobjednika riješio je fenomenalni Cristiano Rolando u finišu poluvremena.

Prvo je u 38. minuti majstorski izborio poziciju i plasiranim udarcem iskosa pogodio za 1:0, a samo četiri minute kasnije odlično se snašao nakon kornera i udvostručio je prednost italijanskog šampiona.

U nastavku nije bilo golova i pored nekoliko izglednih prilika. Demiral je pogodio prečku, a Morata je promašio veoma dobru priliku udarcem s desetak metara i do kraja je ostalo 2:0.

Juventus - Cagliari 2:0 (Ronaldo 38', 42')