Ligue 1
8

Fenomenalan meč u Toulouseu: Monaco u 87. minuti prokockao sigurnu pobjedu

Nogometaši Toulousea i Monaca podijelili su bodove na Municipalu u okviru 27. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 3:3.

Goste je u vodstvo već u osmoj minuti doveo Rony Lopes na asistenciju Keite, a sredinom prvog poluvremena izjednačio je Sangare iskoristivši dodavanje Sylle.

Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, a već na otvaranju drugog poluvremena Rony Lopes ponovo dovodi Monaco u vodstvo.

Jovetić je u 72. minuti povisio na 3:1 i mnogi su mislili da je tu posao za Monaco završen.

Međutim, Delort je prvo u 78. minuti iz penala smanjio prednost favorizovanih gostiju, a onda je Sanogo tri minute prije kraja meča postavio konačnih 3:3.

Monaco je ostao na drugom mjestu Ligue 1 s 11 bodova zaostatka u odnosu na PSG, koji ima i utakmicu manje. Toulouse je na 16. poziciju.