73

Fenerbahče na Džekin pogon potopio Konyaspor i prebacio pritisak na Galatasaray

E. K.
Edin Džeko (Foto: Fenerbahče/Facebook)
Nogometaši Fenerbahčea su u utakmici zaostalog 16. kola turske Superlige deklasirali Konyaspor rezultatom 7:1 i tako se zadržali na liderskoj tabeli tamošnjeg šampionata.
Junak domaćeg tima je bio naš napadač Edin Džeko koji je postigao tri gola za svega 29 minuta i tako odveo Fener do nove pobjede.

Nakon tri pogotka Dijamant je napustio igru, a umjesto njega je od prve minute nastavka u igru ušao Michy Batshuayi.

Pored Džeke u listu strijelaca su se upisali upravo belgijanski napadač te Mert Muldur, Sebastian Szymanski te Ugurcan Yazgili koji je zatresao svoju mrežu.

Jedini pogodak za gostujući sastav je postigao Guilherme koji je pogodio u 90. minuti susreta.

Fenerbahče je prvoplasirani na tabeli sa 50 osvojenih bodova iz 19 susreta, tri više od Galatasarayja koji je drugi na tabeli uz utakmicu manje.

S druge strane Konyaspor je na 18. poziciji na tabeli sa 18 osvojenih bodova poslije 19 odigranih utakmica.

U sljedećem kolu Fenerbahče će gostovati kod Gaziantepa dok Konyaspor očekuje još jedno gostovanje, ovaj put kod Istanbulspora.

Rezultat i strijelac:

Fenerbahče - Konyaspor 7:1 (Džeko (p) 11', 32', 40', Muldur 42', Szymanski 44', Batshuayi 63', Yazgili (ag) 83' / Guilherme 90')