Kup Italije
72

Fantastični Piatek postigao dva pogotka, srušio Napoli i odveo Milan u polufinale

Ekipa Milana plasirala se u polufinale Kupa Italije pobjedom protiv Napolija rezultatom 2:0, a oba pogotka za Rossonere postigao Krzysztof Piatek koji je nedavno u klub stigao kao zamjena za Gonzala Higuaina.

Piatek je za Milan debitovao nedavno u ligaškom meču protiv Napolija, ali ovo mu je bio prvi meč koji je počeo od prve minute.

Igrala se 11. minuta kada je Laxalt uputio jednu dugu loptu, štoper Napolija Maksimović loše se postavio i Poljak je izašao sam pred golmana gostiju, a tu situaciju rutinski je riješio i doveo je svoju ekipu u vodstvo.

Pogodak Piateka izazvao je erupciju oduševljenja na stadionu San Siro, a kada je u 27. minuti postigao drugi pogodak prelijepim udarcem u dalji ugao, navijači Milana uvjerili su se kakvog golgetera su kupili.

To je bio rezultata prvog poluvremena, a u nastavku meča Milan je mirno kontrolisao stečenu prednost i na kraju je upisao pobjedu i plasirao se u polufinale.