Tottenhamov napadač
29

Fantastični Kane drugim hat-trickom zaredom srušio Shearerov rekord star 22 godine

Nevjerovatni Tottenhamov napadač Harry Kane (24) oborio je rekord Alana Shearera od 36 golova u Premiershipu u toku 1995. godine.

Fantastični Kane nakon što je u prošlom kolu Burnleyu postigao hat-trick danas je i Southamptonu postigao tri gola i izbio sam na vrh liste strijelaca.

Prvo je u 22. minuti na asistenciju Eriksena glavom doveo Spurse u vodstvo, a 17 minuta kasnije je poentirao nakon Sonova dodavanja.

Alli i Son su u samo šest minuta nastavka s dva gola povisili na 4:0, a nakon što je Boufal u 64. smanjio na 4:1, Kane je tri minute kasnije postigao sjajan gol za 5:1.

Kane je ove sezone postigao ukupno 24 gola u isto toliko nastupa za Tottenham u svim takmičenjima.

"Imao si nevjerovatnu godinu Harry. Zaslužuješ da držiš rekord sa najviše golova u Premiershipu u godini. Odlično odrađeno, samo nastavi tako", poručio je Shearer.