Serie A
39

Fantastični Higuain donio pobjedu Juventusu u Milanu, Pjanić odigrao cijeli meč

Nogometaši Juventusa pobijedili su u Milanu u okviru 11. kola Serije A domaću ekipu rezultatom 2:0.

Ekipa iz Torina je tako uspjela pobijediti Rossonere uoči ključne utakmice za plasman u nokaut fazu Lige prvaka, koja ih očekuje za nekoliko dana.

Staru damu je sredinom prvog poluvremena u vodstvo doveo Higuain nakon odigranog duplog pasa s Dybalom.

Mogao je Milan u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena doći do izjednačenja, ali je Kalinić pogodio prečku.

U nastavku ove loše utakmice Juventus je stigao udvostručiti prednost.

Strijelac je opet bio sjajni Higuain u 63. minuti iskoristivši dodavanje Asamoaha i tako je Argentinac postavio konačnih 0:2.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u redovima pobjedničke ekipe.

Juventus se s devetom pobjedom probio na drugo mjesto Serije A, a ima isti broj bodova kao i Napoli, koji ima utakmicu manje. Milan je na osmoj poziciji.