162

Fantastični Haris Tabaković s nova dva gola izbio na vrh liste strijelaca

N. M.
Tabaković blista u dresu Stare dame (Foto: Hertha BSC)
Bosanskohercegovački reprezentativac Haris Tabaković nastavio je s fantastičnim partijama u Drugoj Bundesligi, gdje je u dresu Herthe večeras postigao nova dva gola.

Hertha je u Berlinu dočekala ekipu Nurnberga, na kraju je završeno neriješeno 3:3, a poraza je Staru damu spasio upravo naš Tabaković.

Početkom drugog poluvremena Nurnberg je poveo s 3:1, a Tabaković u roku od dva minuta postiže dva gola i poravnava.

Prvo je Zmaj pogodio u 54. minuti na dodavanje Kennyja, a onda u 55. minuti trese mrežu i pogotkom iz penala za 3:3. Drugi gol Tabakovića pogledajte ovdje.

S nova dva gola Tabaković je stigao do brojke od 17. pogodaka ove sezone u Cvajti, čime se poravnao na vrhu liste strijelaca sa Grkom Christos Tzolis koji igra za Fortunu Dusseldorf.

Što se poretka timova tiče, Hertha je osmoplasirana s 38 bodova, a Nurnberg deseti s bodom manje.