Ligue 1
13

Fantastični Fekir u 95. minuti donio Lyonu tri boda u protiv Monaca

Nogometaši Lyona pobijedili su u okviru 9. kola Ligue 1 ekipu Monaca rezultatom 3:2.

Domaći su sezonu započeli ispod očekivanja, dok Monaco još kako-tako održava korak za PSG-om, ali ima velikih problema u Ligi prvaka. Zbog toga su obje ekipe večeras bile pod imperativom pobjede.

Dobro je krenulo za Lyon, jer je Diaz već u 11. minuti na asistenciju Fekira doveo domaće u vodstvo.

Rony Lopes je šest minuta kasnije iskoristio dodavanje Keite i izjednačio rezultat, a vrlo brzo Fekir je ponovo doveo Lyon u vodstvo.

Fantastično prvo poluvrijeme zaokružio je Traore golom u 34. minuti na asistenciju Ronyja Lopesa.

U drugom poluvremenu nije viđen onakav spektakularan nogomet kao u prvom, a do gola vrijednog tri boda Lyon je stigao u 95. minuti kada je pogodio večeras sjajni Fekir.

Lyon se s trećom pobjedom u sezoni probio na treće mjesto Ligue 1, dok je Monaco ostao na drugoj poziciji.