Ligue 1
7

Fantastični Falcao odveo Monaco do pobjede protiv Strasbourga

Nogometaši Monaca pobijedili su na Loius II stadionu u okviru 6. kola Ligue 1 ekipu Strasbourga rezultatom 3:0.

Domaći su u prošlom kolu teško stradali u derbiju protiv Nice, dok se Strasbourg dosta muči u društvu najboljih francuskih klubova. To je iskoristila ekipa trenera Jardima, koji je u današnjem meču rotirao sastav.

Monaco je u vodstvo minut prije odlaska na odmor doveo Rony Lopes na asistenciju Falcaa i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Sjajni kolumbijski napadač se potom u 51. minuti i sam upisao u listu strijelaca iskoristivši dodavanje Jorgea.

Fenomenalan nastup Falcao je okrunio i svojim drugim golom u 67. minuti za konačnih 3:0.

Monaco je s novom pobjedom ostao na drugom mjestu Ligue 1, dok je Strasbourg pretposljednji.