NBA liga
1

Fantastični Curry sa 44 poena razbio Clipperse, Wizardsi srušili Cavalierse

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Oracle Areni ekipu Los Angeles Clippersa rezultatom 134:127.

Aktuelni prvaci su od samo početka krenuli žestoko i na poluvremenu su imali 12 poena prednosti. Clippersi su u nastavku zaigrali puno bolje, ali je to bilo nedovoljno da ugroze pobjedu favorizovanih Warriorsa.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Curry koji je ostvario double-double (44 poena i 10 asistencija), a pomoć je imao i u Durantu koji je ubacio 24 poena. Harris je bio najbolji kod Clippersa s 22 poena.

Washington Wizardsi su rezultatom 110:103 u Clevelandu savladali Cavalierse. Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali Wizardsi brzo preokreću i odlaze na odmor s četiri poena razlike. Uslijedila je zanimljiva završnica u kojoj su gosti još jednom pokazali kvalitet i ostvarili zasluženu pobjedu.

Najefikasniji kod Wizardsa bili su Beal s 18 i Oubre sa 17 poena, dok je James za Cavalierse postigao 32 poena.

Rezultati:

Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 111:96

Orlando Magic - New York Knicks 113:120 Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 115:116 Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 103:110 Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 107:110 Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 134:127