25

Fantastična Borussia Dortmund razbila Leipzig na gostovanju

H. H.
Haaland je dvaput zatresao mrežu Leipziga (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su kao gosti ekipu Leipziga rezultatom 3:1 u derbiju 15. kola njemačke Bundeslige.

Milioneri su do trijumfa došli u drugom poluvremenu nakon tri fantastične akcije koje su izveli. Prvo je u 55. minuti Sancho na pas petom Reusa pogodio za 1:0, a na 2:0 povisio je Haaland u 71. minuti nakon dugog napada i savršene kombinacije igrača Borussije koju je krunisao pogotkom glavom za 2:0.

U 84. minuti fenomenalni Norvežanin postigao je i treći gol za svoj tim nakon što je poslije sjajnog dodavanja Reusa zaobišao domaćeg golmana i loptu posalo u praznu mrežu, a konačnih 3:1 postavio je Sorloth u 90. minuti.

Borussija je tako skočila na treću poziciju sa 28 bodova dok je Leipzig propustio priliku da preuzme prvo mjesto nakon sinoćnjeg poraza Bayerna od Borussije M'Gladbach.

Leipzig - Borussia Dortmund 1:3 (Sorloth 90' / Sancho 55', Haaland 71', 84')