Premiership
47

Fantastičan meč u Watfordu: Liverpool preokrenuo pa u 94. minuti ispustio pobjedu

Nogometaši Watforda i Liverpoola podijelili su bodove na Vicarage Roadu u okviru 1. kola Premiershipa odigravši neriješeno 3:3.

Iako je za Redse prioritet plasman u Ligu prvaka, današnja utakmica je pokazala da ni otvaranje prvenstva nisu olako shvatili, ali su na kraju ostali bez tri boda.

Nije dobro krenulo po goste jer je već u osmoj minuti Okaka iskoristio centaršut Holebasa i doveo Watford u prednost.

Nije u prvom poluvremenu viđeno mnogo prilika za postizanje golova, ali su se mreže još dva puta tresle.

Prvo je Mane preciznim šutem izjednačio nakon dodavanja Cana, a samo tri minute kasnije odbijenu loptu je pokupio Doucoure i ponovo doveo domaće u vodstvo te se s rezultatom 2:1 otišlo na odmor.

Već u devetoj minuti nastavka sudija Taylor je dosudio penal za Liverpool nakon što je Gomes srušio Salaha. Siguran s bijele tačke bio je Firmino.

U sljedećem napadu Redsi su preokrenuli rezultat. Salah je postigao gol iz blizine nakon asistencije Firmina.

Sjajno su nogometaši Liverpoola igrali i do kraja meča, stvorili su nekoliko dobrih šansi, a najveću je propustio Matip, koji je pogodio prečku.

Kazna za promašaje je stigla u 94. minuti kada je Britos postigao gol glavom nakon gužve u šesnaestercu Liverpoola za konačnih 3:3 i donio veliki bod za novog trenera Watforda Marca Silvu.