Ligue 1
46

Fantastičan derbi u Marseilleu: Cavani u 93. minuti spasio PSG poraza, Neymar "pocrvenio"

Nogometaši Marseillea i PSG-a podijelili su bodove na Velodromeu u okviru 10. kola Ligue 1 odigravši neriješeno 2:2.

Zadnjih godina Parižani su bili uvjerljivi protiv Marseillea, ali domaći su ove sezone znatno napredovali i uoči ovog kola držali su se na visokoj trećoj poziciji.

Iako je PSG jači nego ikada Marseille je uspio ostati neporažen što je bio odgovor na mnoga pitanja da li je ovaj dvoboj ujedno i derbi.

Domaći su poveli u 16. minuti kada je Luiz Gustavo pogodio na asistenciju Payeta, a u 33. minuti Neymar je izjednačio iskoristivši dodavanje Rabiota.

U drugom poluvremenu PSG je imao čak 75 posto posjeda lopte, ali je Marseille bio daleko opasniji protivnik.

Upravo iz jedne takve prilike stigli su do novog vodstva u 78. minuti kada je pogodio Thauvin na asistenciju N'Jiea.

Tri minute prije kraja meča Neymar je zaradio drugi žuti karton i morao je ranije u svlačionicu.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Cavani je u 93. minuti postigao gol za konačnih 2:2.

PSG je s 26 bodom u sezoni ostao na liderskoj poziciji Ligue 1 s četiri boda viška u odnosu na Monaco, dok je Marseille petoplasirani.