Prva liga FBiH
71

Fajić vodio Velež do pobjede nad Bratstvom, Jedinstvo bolje od Zvijezde

(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Veleža su u 12. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine zabilježili i devetu pobjedu.

Mostarci su u Vrapčićima dočekali Bratstvo i slavili su rezultatom 3:1. Gosti su poveli preko Stojanova, a Fajić je pred kraj prvog poluvremena donio izjednačenje Rođenim.

U posljednjim sekundama prvog dijela penal za Velež je izborio Ovčina, ali Zvonić nije uspio postići pogodak s bijele tačke.

Ipak, Fajić je u 56. minuti doveo Velež u vodstvo, a tačku na "i" stavio je rezervista Brandao u 77. minuti na Fajićevu asistenciju.

Veležov prvi pratilac, ekipa Zvijezde, je poražena na gostovanju kod Jedinstva rezultatom 3:0 pogocima Rovčanina, Nuspahića i Antića.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati: Bosna - Novi Travnik 1:0, Čapljina - Metalleghe 2:1, Slaven - Goražde 1:0, Rudar - Igman 3:0, Orajše - Vitez 3:3. Sutra igraju TOŠK - Olimpik.