1

FA Cup: Liverpool rutinski preko drugoligaša

Nogometaši Liverpoola izborili su 5. kolo najstarijeg klupskog nogometnog takmičenja FA Cupa, nakon što su kao gosti slavili kod Bournemoutha.

Menadžer Redsa Brendan Rodgers nije želio ništa prepuštati slučaju i kalkulirati s timom, pa je izveo najjači mogući sastav za gostovanje kod drugoligaša. Njegovi su momci u potpunosti opravdali ulogu favorita slavivši s 2-0.

Nigerijac Victor Moses doveo je doste u vodstvo u 26. minuti prvog poluvremena, a pobjedu je nakon 15 minuta nastavka potvrdio Daniel Sturridge. Moses je primio lopti na lijevoj strani ruba šesnaesterca domaćina, a potom ju prizemno poslao u donji desni golmanov ugao. Sturridgea je pak sjajno proigrao Luis Suarez, nakon čega je ovaj samo izbio pred golmana i s lakoćom ga matirao.

Liverpool je tako postao tek drugi sastav nakon Arsenala koji je izborio peto kolo FA Cupa. Podsjetimo, Arsenal je dan ranije s 4-0 razbio Coventry City.