1

FA Cup: Branitelj naslova teškom mukom protiv trećeligaša

Nogometaši engleskog drugoligaša Wigana, branitelji naslova pobjednika FA Cupa, teškom su se mukom plasirali u 4. kolo takmičenja.

Nakon 3-3 protiv trećeligaša Milton Keynes Donsa u prvom susretu igranom prije deset dana, u ponovljenoj je utakmici Wigan uspio slaviti s 3-1 u produžetku iako je bio veoma blizu ispadanja.

Naime, gubili su 1-0 sve od 10. do 79. minute kada je Nick Powell prvo dao gol za izjednačenje, da bi isti igrač u drugoj minuti produžetka doveo goste u vodstvo. Konačnih je 1-3 postavio Marc-Antoine Fortune u 105. minuti. Jedini gol za Milton Keynes Dons postigao je Luke Chadwick.

U 4. kolu Wigan će ugostiti prvoligaša Crystal Palace.

FA Cup, ponovljene utakmice 3. kola:

Milton Keynes Dons - Wigan 1-3, produžeci Fulham - Norwich 3-0 Peterborough - Kidderminster 2-3 Plymouth - Port Vale 2-3

Preston North End - Ipswich 3-2 Sheffield Wednesday - Macclesfield 4-1 Watford - Bristol City 2-0