0

FA Cup: Begović branio u pobjedi Chelseaja, crveni karton za Terryja

Chelsea je u trećem kolu FA Cupa upisao pobjedu protiv trećeligaša Peterborougha rezultatom 4:1 i tako se plasirao u četvrto kolo.

Antonio Conte je na teren izveo izmijenjeni sastav. Od prve minute zaigrali su Asmir Begović, Zouma, Terry, Cahill, Ivanović, Chalobah, Fabregas, Loftus-Cheek, Pedro, Batshuayi i Willian.

Za bh. reprezentativca Begovića ovo je bio četvrti nastup u sezoni. Prethodna tri upisao je u English Football League Cupu, a za kapitena Plavaca Terryja ovo je bio prvi put nakon 26. oktobra i gostujućeg poraza od West Hama (2:1) u English Football League Cupu da počne meč u prvoj postavi. Ipak, osim po pobjedi, meč će pamtiti po direktnom crvenom kartonu koji je dobio u 67. minuti.

Pobjedu Plavcima donijeli su Pedro (18' i 75'), Batshuayi (43') i Willian (52'), a gosti su jedini pogodak postigli u 70. minuti kada je mrežu Begovića pogodio Nichols.

U istom terminu od 16 sati Middlesbrough je kod kuće rezultatom 3:0 pobijedio Sheffield Wednesday.