0

Evropsko polufinale na Svjetskom prvenstvu

FENA
Svjetsko prvenstvo u nogometu polako ulazi u završnicu, a u subotu su postala poznata i druga dva polufinalista

To su Portugal i Francuska, tako da će polufinale biti u potpunosti evropsko pošto su se u petak među četiri najbolja tima Mundijala plasirali Njemačka i Italija, javio je BBC.

Njemačka i Italija ujedno igraju prvu polifinalnu utakmicu u Dortmundu u utorak, dok se Francuska i Portugal sastaju u Minhenu u srijedu.

U subotu je Portugal postao treći polufinalist poslije pobjede nad Engleskom od 3:1 na penale.

Poslije 120 minuta igre nije bilo golova, a Engleska je igrala od 60. minuta s deset igrača pošto je Wayne Roony dobio crveni karton.

U posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici Brazil nije uspio da postigne pogodak, pošto je Francuska povela golom Henryja u 56 minutu.

Domaćin Njemačka i reprezentacija Italije, koje su se u petak, pobjedama nad Argentinom i Ukrajinom, plasirale u polufinale - sastaju se u utorak u Dortmundu.

Italija je s lakoćom pobedila Ukrajinu u Hamburgu sa čak 3:0. Dva od tri pogotka postigao je Luca Toni.

Njemačka je do finala stigla pomoću penala, pošto je rezultat i poslije produžetaka bio 1:1. Njemački golman Jens Leman dva puta je spasio mrežu.

Poslije poraza od 4:2, argentinski selektor Jose Peckerman podnio je ostavku.