Prvo pretkolo
8

Uživo / Evropska liga: Sarajevo - Zaria 2:1 (ukupno 3:3) - penali 5:6

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva su u uzvratnom susretu prvog pretkola Evropske lige savladali Zariju rezultatom 2:1, ali su ispali nakon izvođenja penala (6:5) i ispali iz takmičenja. Tekstualni prijenos utakmice iz Sarajeva mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

7. serija: Focsa pogađa! 5:6! Zaria je prošla dalje!

7. serija: Kuzmanović promašuje! Pascenco brani!

6. serija: Mihaliov pogađa! 5:5!

6. serija: Anđušić pogađa! 5:4!

5. serija: Yermak promašuje! Prebacio je gol!

5. serija: Sarić pogađa! 4:4!

4. serija: Zagynailov pogađa! 3:4!

4. serija: Bekić pogađa! 3:3!

3. serija: Golovatenco pogađa! 2:3!

3. serija: Mihojević promašuje! Pogodio je prečku!

2. serija: Suvorov pogađa! 2:2!

2. serija: Ivetić pogađa! 2:1!

1. serija: Slinkin pogađa! 1:1!

1. serija: Hodžić pogađa! 1:0!

• kraj produžetaka! Susret će biti odlučen izvođenjem penala!

120' - 17. korner za Sarajevo. Posljednja prilika na meču.

120' - Ulazimo u posljednjih 60 sekundi meča.

118' - Crnkić je sjajno prošao po lijevoj strani, asistirao Hodžiću koji sa 10 metara šutira traljavo.

117' - Radovac sa 25 metara šutira katastrofalno. Promašio je kazneni prostor.

115' - Ivetić i Radovac su pokušali iz daljine. Pascenco se ponovo žali na povredu.

113' - Kakva prilika za Sarajevo! Najprije je Pascenco fenomenalno odbranio Crnkićev šut iz peterca, a potom Anđušićev šut fenomenalno blokira Yermak!

110' - Deset minuta nas dijeli od penala.

106' - Radovac u padu šutira sa pet metara, Pascenco brani.

106' - Počinje drugi produžetak.

• kraj prvog produžetka.

105+1' - Nakon 15. kornera za Sarajevo stvorila se velika gužva u petercu gostiju, koji su nekako uspjeli otkloniti opasnost ispred svog gola. Crnkić je sa pola metra propustio veliku priliku.

104' - Pascenco se žali na povredu. Golman Zarije je "ukrao" više od minute.

100' - Deset minuta igre pred golom Zarije, ali bez konkretnog šuta u okvir Pascencovog gola.

99' - Suvorov šutira iz slobodnog udarca sa 30 metara, Pavlović je siguran.

95' - Sarajevo napada u prvih pet minuta produžetka s igračem više, ali Pascenco je još uvijek bez posla.

91' - Počeo je prvi produžetak.

• kraj 90 minuta. Igrat će se dva produžetka po 15 minuta.

90+4' - Novicov je dobio direktan crveni karton zbog divljačkog udaranja Anđušića.

90' - Četiri minute nadoknade.

87' - Nakon kornera Novaković je pogodio prečku!

87' - Crnkić je promašio penal! Pascenco je odbranio njegov šut sa bijele tačke!

86' - Penal za Sarajevo!!! Anđušić je srušen u kaznenom prostoru, a najstrožiju kaznu će izvesti Crnkić.

80' - Velika prilika za Zariju, ali lopta je završila u korneru nakon gužve u kaznenom prostoru.

78' - Nakon kornera Novaković šutira glavom, Pascenco izbija loptu u korner.

73' - Anđušić je zamijenio Rahmanovića.

72' - Nova šansa za Zariju, ali Pavlović bez problema hvata loptu.

66' - Radovac šutira sa 30 metara, ali nije bio precizan.

60' - Zaria je smanjila rezultat na 2:1. Nakon ubačaja rezerviste Suvorova iz slobodnog udarca sa desne strane lopta je prošla kroz nekoliko igrača i Zagynailov iz peterca pogađa za 2:1. Ovaj rezultat nas vodi u produžetke ukoliko jedna od ekipa ne postigne pogodak do kraja 90 minuta.

59' - Kadušić izlazi zbog povrede, u igri je Hodžić.

55' - Sarajevo je nastavilo s napadima i u drugom poluvremenu. Zaria je totalno nemoćna.

48' - Crnkić je postigao pogodak, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• kraj prvog poluvremena. Sarajevo vodi 2:0.

45+2' - Posljednje prilike u prvom poluvremenu imali su Hebibović i Rahmanović u razmaku od 20-ak sekundi. Hebibović je šutirao pored gola, dok je Pascenco odbranio Rahmanovićev šut.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

40' - Bekić šutira sa 35 metara visoko preko gola.

35' - GOOL!!! Advan Kadušić!!! Pascenco je pročitao njegovu namjeru, ali je šut desnog beka Sarajeva bio silovit i Sarajevo ima prednost od 2:0.

34' - Penal za Sarajevo! Sarić je oboren u kaznenom prostoru gostiju, a Kadušić će izvesti penal.

31' - Opasan napad Zarije, Pavlović siguran na kraju.

29' - Sada je Hebibović bio sebičan i nije asistirao Crnkiću koji je bio sam u kaznenom prostoru gostiju.

25' - Sarajevo i dalje dominira na Koševu.

15' - Sarajevo u prvih 15 minuta igre ima 72% posjeda lopte.

13' - GOOL!!! Sarajevo vodi!!! Anel Hebibović je strijelac!!! Nakon akcije Bekića i Kuzmanovića Rahmanović je iz peterca šutirao, pogodio Pascenkca u glavu, a na odbijenu loptu je natrčao Hebibović i pospremio je u praznu mrežu za vodstvo Sarajeva. Ovaj rezultat vodi Sarajevo u drugo pretkolo.

11' - Bekić ubacuje desnom nogom, Hebibović glavom šutira pored gola.

9' - Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Pavlović izbija loptu u korner.

7' - Crnkić je bio presebičan i šutirao visoko preko gola. Mogao je asistirati Hebiboviću koji je bio sam, ali se odlučio na šut sa 20 metara.

4' - Bekić šutira sa 30 metara, Pascenco krajnjim naporom brani njegov šut.

2' - Lijepa akcija Sarajeva, Kuzmanović je pogriješio u završnici akcije.

1' - Susret je počeo.

19:58 - Latvijski sudija Aleksandar Anufrijevs će dijeliti pravdu na Koševu.

19:57 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

19:55 - Na tribinama Koševa nalazi se desetak hiljada gledatelja.

19:54 - Ukoliko Sarajevo prođe dalje u drugom pretkolu će igrati protiv Apollona sa Kipra.

19:53 - Za goste iz Moldavije igrat će Pascenco, Golovatenco, Novicov, Zagynailov, Rata, Ovseannicov, Tigirlas, Mihaliov, Yermak, Focsa i Gomez.

19:52 - Na klupi ekipe sa Koševa su Adilović, Hodžić, Ivetić, Herić, Mujakić, Anđušić i Liivak.

19:51 - Za Sarajevo će od prve minute zaigrati Pavlović, Bekić, Kadušić, Novaković, Mihojević, Crnkić, Sarić, Rahmanović, Hebibović, Radovac i Kuzmanović.

19:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš susreta prvog pretkola Evropske lige u kojem se sastaju Sarajevo i Zarija. Utakmica se igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu s početkom u 20 sati.