12

Evropska liga: Burićev Lech iznenadio Fiorentinu, Štilić asistent u pobjedi APOEL-a

Jasmin Burić sa Lechom savladao Fiorentinu (Foto: EPA)
Nakon utakmice između Gabale i Borussije Dortmund (1:3) odigrano je još dvanaest utakmica 3. kola Evropske lige u kojima je igralo i pet igrača iz BiH.

U grupi K Semir Štilić je sa svojim APOEL-om slavio sa 2:1 nad Asterasom, a bivši igrač Željezničara asistirao je za drugi pogodak svog tima. Ovom pobjedom APOEL je došao do prvih bodova u Evropskoj ligi.

Senad Lulić je odigrao posljednjih 20 minuta utakmice u kojoj je njegov Lazio sa 3:1 savladao Rosenborg u grupi G. Strijelci za Lazio bili su Matri, Anderson i Candreva, a Rimljani su od šeste minute igrali sa igračem manje nakon što je isključen Mauricio. Roseborg je u finišu utakmice mogao smanjiti rezultat, ali nisu realizirali jedanaesterac.

Schalke je u grupi K na domaćem terenu odigrao neriješeno sa Spartom iz Praga koja je u drugom poluvremenu imala vodstvo. Naime, preko Di Santa Schalke je poveo sa 1:0, ali su u drugom poluvremenu Česi preokrenuli na 2:1 golovima Fataija i Lafate. Za konačnih 2:2 izjednačio je Sane. Sead Kolašinac je odigrao 83 minute u dresu njemačkog kluba.

Najveće iznenađenje priredio je poljski Lech našeg golmana Jasmina Burića. Lech je u gostima sa 2:1 savladao lidera Serije A ekipu Fiorentine u grupi I.

Qarabag još jednog bh. golmana Ibrahima Šehića nije uspio napraviti iznenađenje u gostima protiv Monaca gdje je golom Traorea poražen sa 1:0.

Grupa G

Dnipro - St-Etienne 0:1 (Hamouma) Lazio - Rosenborg 3:1 (Matri, Anderson, Candreva - Soderlund)

1. Lazio 4
  2. Dnipro 4
  3. St-Etienne 1
  4. Rosenborg 1

Grupa H

Sporting - Skenderbeu 5:0 (Aquilani, Montero, Pereira, Figueiredo, Pereira - Jashanica) Lokomotiv Moskva - Bešiktaš 1:1 (Maicon - Gomez)

1. Lokomotiva Moskva 7
  2. Bešiktaš 5
  3. Sporting 4
  4. Skenderbeu 0

Grupa I

Fiorentina - Lech 1:2 (Rossi - Kownacki, Gajos) Basel - Belenenses 1:2 (Lang - Leal, Kuca)

1. Basel 6
  2. Lech 4
  3. Belenenses 4
  4. Fiorentina 3

Grupa J

Anderlecht - Tottenham 2:1 (Gillet, Okaka - Eriksen) Monaco - Qarabag 1:0 (Traore)

1. Monaco 5
  2. Tottenham 4
  3. Anderlecht 4
  4. Qarabag 3

Grupa K

APOEL - Asteras 2:1 (Cavenaghi, Carlao - Lluy) Schalke - Sparta Prag 2:2 (Di Santo, Sane - Fatai, Lafata)