Premiership
0

Everton preokrenuo u nadoknadi protiv Tottenhama

Detalj sa utakmice (Foto: AFP)
Nogometaši Tottenhama vodili su 1-0 do 90. minute utakmice protiv Evertona na Goodisonu u nedjeljnom meču 16. premierligaškog kola. Onda su domaći preokrenuli...

Najprije je u 90. minuti Steven Pienaar bivšem klubu pogodio glavom na asistenciju Seamusa Colemana, da bi u drugoj minuti sudijske nadoknade nastavka igre Nikica Jelavić pogodio za konačnih 2-1 pogodivši iz blizine desnom nogom. Na centaršut s desne strane, najprije je škaricama reagirao mladi Grk u Evertonovim redovima, Apostolos Vellios. Jelavić je sjajno pratio saigračev neprecizan pokušaj udarca izbjegavši pritom ofsajd, te matirao Huga Llorisa za tri Evertonova boda.

Everton je ubilježio prvu pobjedu nakon četiri utakmice bez pobjede.

Gostujuća ekipa Andrea Villas-Boasa, koja je povela preko Clinta Dempseyja u 76. minuti, još je jednom pokleknukla u završnici utakmice. U posljednjih 15-ak minuta 16 ovosezonskih premierligaških utakmica "spursi" su primili deset golova, što iznosi čak 40% njihovih primljenih pogodaka i predstavlja najlošiji statistički rezultat u Premiershipu.

Do ovog su dvoboja Londončani bili na nizu od tri premierligaške pobjede, odnosno četiri ukupno računa li se Evropska liga.

Premierliga, 16. kolo:

Manchester City - Manchester United 2-3 (Y. Toure 60, Zabaleta 86 / Rooney 16, 29, Van Persie 90+2) Everton - Tottenham 1-2 (Pienaar 90, Jelavić 90+2 / Dempsey 76)