Ligue 1
4

Eurogol Sesegnona u pobjedi Montpelliera nad Nicom, prekinuta Balotellijeva serija pogodaka

U devetom kolu francuske Ligue 1 Montpellier je na Mossonu savladao Nicu rezultatom 2:0.
Nice je bila mnogo bolji protivnik, gosti su konstantno napadali, ali je domaći golman Lecomte bio nesavladiv. Gosti su uputili čak osam šuteva u okvir njegovog gola, ali je 26-godišnji čuvar mreže sjajno branio.

Vodeći pogodak na meču postigao je iskusni Sessegnon. Mukiele ga je pronašao na tridesetak metara od gola gostiju, a 33-godišnji vezni igrač se namjestio, neometan šutirao i postigao eurogol.

Konačnih 2:0 postavio je rezervista Mbenza nakon sjajno izvedenog kontranapada u 74. minuti. To je 21-godišnjem napadaču bio prvi pogodak ove sezone, a u igru je ušao samo tri minute ranije umjesto Ninge.

Ovaj susret je označio i kraj nevjerovatne serije Marija Balotellija. Italijan je na prethodne četiri utakmice u francuskom prvenstvu postizao najmanje po jedan pogodak, ali je odbrana Montpelliera danas pronašla način da ga zaustavi.