9

Espanyol u veoma uzbudljivoj utakmici nadigrao Sporting sa 2:1

U pretposljednjem susretu današnjeg programa 15. kola španske La Lige Espanyol je s 2:1 savladao Sporting.

Domaćin je dominirao tokom čitavog susreta, no iz nekoliko izglednih prilika ekipa iz Barcelone nije uspjela postići pogodak.

U 54. minuti Katalonci su poveli. Victor Sanchez je prošao po desnoj strani i ubacio loptu, golman gostiju Pichu Cuellar je katastrofalno pogriješio i "zaplivao u prazno", a Felipu Caicedu nije bilo teško postići pogodak glavom i pospremiti loptu u praznu mrežu sa pet metara. To je Caicedu bio prvi pogodak ove sezone u španskom prvenstvu u desetom nastupu.

Domaćin je još jednom zatresao Cuellarovuu mrežu, ali gol je poništen. Odbrana ekipe iz Gijona je bila smušena, lopta je došla do Cuellara koji je napucao Caiceda, a lopta je završila u mreži. No, sudija Carlos Del Cerro je poništio pogodak zbog igranja rukom.

Gosti su mogli izjednačiti u 90. minuti, no Diego Lopez je sjajno intervenisao. U nastavku akcije nakon kontranapda Espanyola na 2:0 povisio je Leo Baptistao koji je nakon solo prodora drugi put zatresao Cuellarovu mrežu.

U 90+2. minuti Duje Čop je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara prelijepim pogotkom postavio konačnih 2:1.