La Liga
0

Espanyol pogotkom Morena stigao do veoma važne pobjede protiv Getafea

Ekipa Espanyola upisala je pobjedu u posljednjem meču 13. kola španske La Lige protiv Getafea na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0.

Domaći su od samog početka krenuli ofanzivno prema golu gostiju iz predgrađa Madrida, a prvu priliku na meču imao je Caricol u sedmoj minuti. Ipak, gostujući golman odbranio je njegov udarac, a tri minute nakon toga Hermoso je imao novu priliku, no pogodio je prečku.

Na prvi, kasnije će se ispostaviti i jedini pogodak, čekalo se sve do 54. minute kada je Piatti centrirao iz slobodnog udarca, a Moreno se našao na pravom mjestu i pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Do kraja susreta Getafe je pokušao stići do jednog boda, ali osim nekoliko blijedih pokušaja nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Lopeza.