La Liga
9

Espanyol golom Dardera iz 6. minute slavio u Malagi

Nogometaši Espanyola pobijedili su na La Rosaleda stadionu u okviru 18. kola La Lige ekipu Malage rezultatom 1:0.

Gol vrijedan tri boda pao je već u šestoj minuti kada je Garcia glavom spustio centaršut, a Darder zakucao loptu u mrežu.

Mogla je Malaga pet minuta kasnije izjednačiti, ali je u posljednji tren izblokiran udarac Castra iz dobre pozicije.

Domaći su do odlaska na odmor propustili još nekoliko dobrih prilika pa je prvo poluvrijeme okončano s rezultatom 0:1.

I u nastavku je Malaga imala više od igre, ali nije mogla do gola zbog čega su gosti slavili važnu pobjedu.

Espanypol je s nova tri boda preskočio Celtu i sada su na 14. mjestu La Lige, dok je Malaga ostala na pretposljednjem mjestu s istim brojem bodova kao i fenjeraš Las Palmas.