Espanyol bolji od Las Palmasa u utakmici sa sedam pogodaka

komentara
6

dijeljenja
Espanyol bolji od Las Palmasa u utakmici sa sedam pogodaka Foto: EPA
Espanyol je u okviru 27. kola španske La Lige dočekao i pobijedio Las Palmas. Krajnji rezultat bio je 4:3.
Dvoboj ekipa koji su stanovnici sredine tabele počeo je ofanzivom domaćih.

Već u prvom napadu golom Davida Lopeza Espanyol dolazi u vodstvo. Potom su domaći nogometaši imali još nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili.

Poravnanje je stiglo u 31. minuti kada je mrežu Diega Lopeza pogodio Urugvajac Lemos. No, domaći su na odmor otišli sa golom prednosti. Za 2:1 je pogodio Moreno u 45. minuti ovog dvoboja.

Lemos je u 49. minuti poravnao na 2:2, a Piatti je u 53. minuti sa jedanaest metara vratio prednost domaćima. Igrao se 74. minut kada je Jurado pogodio za 4:2.
Nadu da gosti mogu osvojiti bod vratio je Garcia u 84 .minuti meča kada je smanjio na 4:3.

Međutim, rezultat se više nije mijenjao. Sa nova tri boda Espanyol je na tabeli preskočio Eibar. Trenutno su osmi sa utakmicom više, dok je Las Palmas ostao na 12. poziciji.