85

VIDEO / Ervin Zukanović ponovo strijelac sjajnog gola

Piše: Edin Isanović
Ervin Zukanović
U okviru 7. kola belgijske lige Kortrijk je na svom terenu odigrao neriješeno protiv lidera prvenstva Bruggea 1:1. Ervin Zukanović je već u 5. minuti doveo domaće u vodstvo od 1:0. Postigao je lijep pogodak iz slobodnog udarca.

Nakon toga je potencijalni bh. reprezentativac imao još jednu izvrsnu priliku. Šutirao je glavom pored gola.

Gosti su poravnali u 63. minuti preko Bacca. Kortrijk se ovim remijem instalirao na peto mjesto sa 11.bodova (imaju utakmicu više od konkurenata), dok je Brugge ostao na vrhu tabele sa 17 osvojenih bodova.

Inače, ovo je Zukanoviću, koji igra na stoperskoj poziciji, bio treći gol u sedam kola. Ervin, kojem su primarni ciljevi odbrambeni zadaci, često pogađa suparničke mreže. Odlično izvodi slobodnajke, a često golove postiže kada su prekidi. Dominira u zračenim duelima, a ponekad se nameće i kao vođa svoje ekipe. Ključni je čovjek odbrane Kortrijka.