0

Eredivisie: PSV deklasirao Feyenoord

Ola Toivonen
U prvome velikom ovosezonskom derbiju holandskog nogometnog prvenstva PSV je pred 34.600 gledalaca na svom Phillips Stadionu u Eindhovenu pobijedio Feyenoord 3-0.

Prelomili su igrači Dicka Advocaata utakmicu unutar 13 minuta igre u drugom poluvremenu, između 63. i 76. minute.

Roterdamsku je ekipu, koju s klupe vodi Ronald Koeman, prvi načeo švedski centarfor Ola Toivonen u 63. minuti. Desetak minuta kasnije holanski je reprezentativac Georginio Wijnaldum (21) povisio na 2-0, da bi tri minute potom drugi predstavnik holandske reprezentacije u domaćem napadu, 22-godišnji Luciano Narsingh, postavio konačan rezultat.

Šestu pobjedu u jednako toliko utakmica ostvarili su nogometraši Twentea pobijedivši u Enschedeu Heerenveen 1-0.

Novi je remi, već treći ove sezone, ostvario prvak Ajax. Nisu nogometaši Franka de Boera uspjeli doći do pobjede kod Den Haaga. Završilo je 1-1.