0

Eredivisie: Kiksevi Ajaxa i Twentea

Nogometaši Ajaxa i Twentea, prva i treća ekipa na tabeli holandske Eredivisije, kiksali su tokom nedjelje, u utakmicama 27. kola.

Ajax je uzeo tek domaći bod protiv Cambuura (1-1), kluba koji je ove sezone drugu ligu zamijenio prvom. Domaća je ekipa zabila prvi pogodak već u drugoj minuti (De Jong), no gosti su izjednačili početkom drugog dijela (Barto), pa su do kraja izdržali apsolutno sve nalete amsterdamske momčadi.

I Twente je igrao protiv novog prvoligaša, kod Go Ahead Eaglesa, te je poražen 1-0, a Antonija ja bio jedini strijelac u 33. minuti.

Od favorita uspješan je bio Feyenoord koji je slavio kod Groningena 2-0 i nalazi se na četvrtom mjestu ljestvice.

Eredivisie, 27. kolo:

Ajax - Cambuur 1-1 (De Jong 2 / Barto 53) Waalwijk - Den Haag 1-1 (Castelen 42 / Alberg 17) Go Ahead Eagles - Twente 1-0 (Antonia 33) Groningen - Feyenoord 0-2 (Schaken 15, De Vrij 49)

Redoslijed: 1. Ajax 58, 2. Vitesse 52, 3. Twente 49, 4. Feyenoord 48, 5. PSV 47…