0

Eredivisie: Feyenoord prekinuo crni niz

Hat-trickom talijanskog napadača Graziana Pellea Feyenoord je u sklopu 4. kola holandskog nogometnog prvenstva na domaćem terenu svog De Kuipa savladao NAC Bredu s 3-1.

Prethodno ovom susretu Feyenoord je izgubio u sve tri prvenstvene utakmice, kao i prvu utakmicu 4. pretkola Europa lige protiv Kuban Krasnodara, što im je bio najlošiji start u sezonu u povijesti kluba.

Pelle je zabio prva dva gola u razmaku od samo jedne minute u prvom poluvremenu, a hat-trick je kompletirao u 53. minuti.

"Ovo nam je trebalo. Kada niste osvojili niti jedan bod od mogućih devet onda morate prihvatiti činjenicu da postoji pritisak", rekao je trener Feyenoorda Roland Koeman.

Prvu pobjedu sezone ostvario je i Utrecht koji je iznenađujuće s 2-0 savladao AZ Alkmaara uz dva gola Stevea de Riddera.