307

Liga prvaka / Epska pobjeda: Barcelona sa 6:1 razbila PSG i plasirala se u četvrtfinale

(Foto: EPA)
Fudbaleri Barcelone pobijedili su večeras na Camp Nou u revanšu osmine finala Lige prvaka ekipu PSG-a s uvjerljivih 6:1 te se ukupnim rezultatom 6:5 plasirali u četvrtfinale.

Katalonci su apsolutno dominirali u prvom poluvremenu što su na kraju i krunisali s dva gola.

Već u trećoj minuti Suarez se izborio za prostor u šesnaestercu, snažno pucao glavom i pogodio za vodstvo Barce.

Nastavili su domaći s napadima, a veliku priliku propustio je Neymar sredinom prvog poluvremena kada je pucao iz daljine nakon lijepe solo akcije.

Pet minuta prije odlaska na odmor Parižane je zadesila velika nesreća. Kurzawa se našao na putu i slučajno skrenuo loptu u svoju mrežu za uvjerljivo vodstvo Barcelone nakon prvih 45 minuta.

Nadu Barceloni da mogu stići uvjerljivu prednost PSG-a probudio je Messi golom iz penala u 50. minuti, a onda su se Parižani probudili.

Cavani je prvo pogodio stativu, a pola sata prije kraja meča zakucava loptu u gol nakon što mu je Kurzawa asistirao glavom.

Neymar je s dva gola pred kraj meča, od čega jedan sa bijele tačke, ponovo donio nadu Kataloncima, a onda je Roberto u 95. minuti donio neviđeno slavlje na Camp Nou.

Uspjeh Barcelone je ušao u anale Lige prvaka jer do večeras nikad niko nije uspio nadoknaditi minus od četiri gola.