0

EP u futsalu: Kazahstan slavio protiv Srbije i kao debitant osvojio treće mjesto

U susretu za treće mjesto Evropskog prvenstva u futsalu Kazahstan je rezultatom 5:2 slavio protiv domaćina Srbije.

Kazahstan je tako ostvario najbolji rezultat od svih debitanata otkako se igraju evropska prvenstva, dok je Srbija samim plasmanom u polufinale zabilježila najbolji rezultat u svojoj historiji.

Vodstvo Kazahstanu donio je Douglas u posljednjoj 20. minuti prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je Zhamankulov na samom startu drugog djela. Potom je na scenu ponovo stupio Douglas u 30. minuti kada pogađa za 3:0.

Novi gol za Kazahstan stiže u 32, minuti preko golmana Higuite, a onda dvije minute kasnije velikih 5:0 svojim hattrickom postavlja Douglas. Do kraja meča Srbija je preko Rakića i Rajčevića uspjela smanjiti na konačnih 5:2.

Finalni meč igraju Rusija i Španija s početkom u 21 sati.