Četvrtfinale SP-a
8

Englezi imaju sigurno vodstvo protiv Švedske, Pickford sjajno brani

Engleska 15 minuta prije kraja utakmice vodi rezultatom 2:0 protiv Švedske u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Strijelac vodećeg gola bio je Maguire u 31. minuti kada se najbolje snašao u šesnaestercu nakon kornera Younga te glavom pospremio loptu u mrežu.

Pola sata prije kraja meča Englezi su udvostručili prednost, a strijelac je bio Alli nakon odličnog centaršuta Lingarda.

Englezi su bili bolji u prvom dijelu meča, a dobre prilike propustili su Kane i Sterling.

U nastavku je viđen znatno bolji nogomet. Sjajno je branio Pickford koji je u dva navrata zaustavio udarce Berga, a bio je uspješniji i od Claessona, dok je s druge strane Maguire mogao postići svoj drugi gol, ali je loptu poslao visoko iznad gola.

Podsjetimo, pobjednik ovog duela u polufinalu Mundijala igrat će protiv boljeg iz dvoboja između Hrvatske i Rusije, koji je na rasporedu večeras od 20:00.