0

Engleska i Francuska u četvrtfinalu Eura 2004

Sarajevo-X
U četvrtfinale Evropskog prvenstva iz grupe B plasirale su se reprezentacije Francuske i Engleske.

Francuska je pobijedom nad Švicarskom od 3:1, izborila prvo mjesto u grupi B i plasirala se u četvrtfinale gdje je čeka Grčka. Golove za Francusku su postigli Zidane 24. minuti i Henry u 76. i 84. minuti. Strijelac jedinog pogotka za Švicarsku bio je Vonlanthen.

U drugoj utakmici grupe B Engleska je, iako je Hrvatska povela, zasluženo savladala reprezentaciju Hrvatske rezultatom 4:2. Prvi gol na utakmici postigao je u 5. minuti N. Kovač. Englezi su preko Scholesa i Rooneya krajem prvog poluvremena poveli sa 2:1, da bi se u 68. minuti ponovo u listu strijelaca upisao Rooney. Gol utjehe za Hrvatsku postigao Igor Tudor u 73. minuti, a impresivnu igru engleske reprezentacije okrunio je Lampard golom u 79. minuti.