12

Empoli savladao Cagliari, Krunić odigrao čitav susret

Susretom između Empolija i Cagliarija počelo je 17. kolo italijanske Serie A, a slavila je domaća ekipa rezultatom 2:0.

Gosti su imali veći posjed lopte i nekoliko dobrih prilika, ali je domaća ekipa iskoristila svoje jedine dvije šanse na susretu.

Već u osmoj minuti Marilungo je uposlio Mchelidzea koji pogađa za 1:0. Gosti su pokušali svim silama stići do izjednačenja, a nekoliko njihovih promašaja kažnjeno je u 72. minuti. Akteri i kod drugog gola su bili isti - Marilungo je bio asistent, a Mchelidze egzekutor.

Gosti su najbolju priliku za pogodak imali u 81. minuti susreta. Sudija Nicola Rizzoli dosudio je penal za Cagliari, ali ga je Joao Pedo promašio. Tačnije, Skorupski je sjajno odbranio njegov udarac.

U redovima pobjedničke ekipe Rade Krunić je odigrao čitav susret i bio je jedan od najzapaženijih pojedinaca na terenu.