0

Eldin Hadžić postigao šesti gol za Zaragozu

Eldin Hadžić
Bh. nogometaš Eldin Hadžić postigao je svoj šesti gol u sezoni u sinoćnjem porazu njegove Zaragoze na gostovanju kod Mallorce u 28. kolu španske Segunde rezultatom 2:3.

Mallorca je povela u 6. minuti golom Xisa, a samo četiri minute kasnije je na 1:1 izjednačio Borja.

Za ekspresan preokret je zaslužan Hadžić, koji je pogodio gol Mallorce udarcem izvan šesnaesterca u 12. minuti utakmice. Bio je to njegov šesti gol u sezoni.

Ipak, stvari za Zaragozu su krenule naopako već u narednoj minuti kada je drugi žuti, odnosno crveni karton, dobio Pedro.

Domaći su brojčano superiorniji došli do izjednačenja 2:2 u 29. minuti utakmice, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice je Mallorca preokrenula golom Arane iz penala u 54. minuti, a Zaragoza je ostala bez još jednog igrača jer je Basha dobio crveni karton.

Utakmica je završena pobjedom Mallorce nad Zaragozom rezultatom 3:2.

Hadžić je 24. na listi strijelaca španske Segunde.