0

El Haddadi spasio Valenciju poraza od Sportinga

Valencia i Sporting Gijon podijelili su bodove na Mestalli u okviru 27. kola španske La lige odigravši neriješeno 1:1.

Domaći su u prvom poluvremenu imali inicijativu, ali su gosti napravili najbolju priliku minut prije odlaska na odmor.

Centaršut pred gol nakon kornera dočekao je Vesga, koji je nadskočio odbranu i pucao glavom, ali je pogodio prečku.

Dosta sadržajnije drugo poluvrijeme otvorio je velikom prilikom veznjak Valencije Orellana, a uzvratio je s druge strane Cases, kojem udarac fantastičnog brani Alves.

Veliku priliku Šišmiši imali su u 55. minuti kada je golman gostiju Cuellar odbranio penal Pareju.

Potom je Sporting preuzeo inicijativu, a Alves je odlično zaustavio udarce Čopa i Burguija.

Ipak, pola sata prije kraja nije imao šansi. Čop je poslao odbijenu loptu u donji desni ugao za veliko slavlje gostiju.

Zaza je desetak minuta prije kraja mogao postići gol za izjednačenje, ali je Cuellar odlično odbranio šut Italijana.

I kada su gotovo svi upisali nove bodove gostima, El Haddadi je postigao gol glavom iz teške pozicije za konačnih 1:1.

Valencia je nakon ove utakmice ostala na 13. mjestu La lige, dok je Sporting u opasnoj zoni na 19. poziciji.