Kvalifikacije za SP
0

Ekvador slavio kod Perua

Nogometaši Ekvadora pobijedili su u Limi domaći Peru 2-1 u posljednjoj utakmici 13. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sljedeće godine.

Poveli su gosti protiv posljednjeplasiranog tima na tabeli golom Jeffersona Montera u 38. minuti. Izjednačio je Juan Vargas u 52. minuti, a sedam minuta kasnije konačan je rezultat postavio Carlos Tenorio, lijepim pogotkom glavom u padu.

Ovim su trijumfom Ekvadorci došli na djelidbu petog mjesta na tabeli pokazavši da će u preostalih pet kola kandidovati makar za peto mjesto, koje vodi o dodatno razigravanje za SP, i to s četvrtoplasiranim sastavom sjeverno i srednjeameričkih kvalifikacija.

Peruancima je ovo bio osmi poraz u kvalifikacijama. Uvjerljivo su posljednji sa svega sedam osvojenih bodova.