0

Ekipa Olimpika pobjednik SAŠK Napretkovog božićnog turnira

FENA
Ekipa sarajevskog Olimpika pobjednik je tradicionalnog 14. božićnog malonogometnog turnira, koji se u organizaciji SAŠK Napredak u protekla dva dana igrao u dvorani "Mirza Delibašić" - KSC Skenderija.

U finalnom susretu nogometaši Olimpika, pred oko 500 gledalaca, savladali su ekipu Željezničara s 3:1 (0:0). Golove za Olimpik postigli su Lalić (dva) i Smječanin, dok je strijelac za Željezničar bio Redžepi. Nogometaši Olimpika došli do svog prvog naslova na ovom turniru, nakon što je u takmičenju po grupama savladali ekipe Širokog Bijega s 5:2, Zvijezde 4:2 i Sarajeva s 3:1.

Treće mjesto osvojala je ekipa organizatora SAŠK Napretka, koja je savladala najprijatnije iznenađenje turnira Zvijezdu iz Gradačca sa 7:6.

Prije utakmica za plasman odigran je revijalni susret u kojem su veterani SAŠK Napretka savladali selekciju Novinara sa 7:5.

Na kraju turnira tradicionalno su poroglašeni najbolji pojedinci, najbolji igrač turnira je Muamer Kurto (SAŠK Napredak), najbolji strijelac bio je Semir Štilić (Željezničar) s 14 postignutih golova, nagrada za najboljeg golmana turnira uručena je Fahrudinu Omerbegoviću (Olimpik), dok su najbolji sudijski par bili Rusmir Mrkoviću i Emir Alečkoviću.

Rezultati: Prva grupa:

1. kolo: Olimpik - Široki Brijeg 5:2

Zvijezda - Sarajevo 6:3 2. kolo: Sarajevo - Široki Brijeg 6:4 Olimpik - Zvijezda 4:2 3. kolo: Olimpik - Sarajevo 3:1 Zvijezda - Široki Brijeg 3:1 Poredak: 1. Olimpik 6 bodova, 2. Zvijezda 4, 3. Sarajevo 2, 4. Široki Brijeg 0 bodova

Druga grupa:

1. kolo:

Željezničar - SAŠK Napredak 5:5 Orašje - Stanić Kreševo 5:4 2. kolo: Željezničar - Orašje 8:1 SAŠK Napredak - Stanić Kreševo 9:3 3. kolo: Željezničar - Stanić Kreševo 13:5 Orašje - SAŠK Napredak 10:1 Poredak:

1. Željezničar 5 bodova, 2. SAŠK Napredak 3 , 3. Orašje 2, 4. Stanić Kreševo 0 bodova.

za 3. mjesto: SAŠK Napredak - Zvijezda 7:6

finale: Olimpik - Željezničar 3:1