Bundesliga
19

Eintracht u derbiju savladao Borussiju M'gladbach i probio se na drugo mjesto

Nogometaši Eintrachta pobijedili su na Commerzbank-Areni u okviru 20. kola Bundeslige ekipu Borussije iz M'Gladbacha rezultatom 2:0.

Tim iz Frankfurta je dominirao u prvom poluvremenu, imali su veći posjed lopte, više šuteva ka golmanu Sommeru i nagrada je morala stići. Tri minute prije odlaska na odmor pogodio je Boateng na asistenciju Chandlera.

U nastavku je Borussija krenula žestoko. Uputili su više od deset udaraca ka sjajnom Hradeckom, ali nisu mogli do gola.

U dva navrata bili su veoma blizu, ali se ispriječila prečka. Prvo je Herrmann u 57. minuti zatresao okvir gola, a sreće nije imao ni Hazard u 78. minuti udarcem s bijele tačke pa su domaći mogli slaviti novu pobjedu, koju je zapečatio Jović golom u 92. minuti.

Eintracht se s devetom pobjedom u sezoni probio na drugo mjesto Bundeslige s čak 14 bodova zaostatka u odnosu na lidera Bayerna, koji ima i utakmicu manje. Borussija je pala na šesto mjesto.