Bundesliga
10

Eintracht savladao Mainz i ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka

Eintracht je najveće iznenađenje sezone (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Eintrachta ove sezone su najugodnije iznenađenje njemačke Bundeslige, a kandidaturu za plasman u Ligu prvaka potvrdili su i danas.

U 27. kolu njemačkog prvenstva Eintracht je savladao Mainz rezultatom 3:0. Ekipa Nike Kovača je rutinski upisala tri boda, a sva tri pogotka je postigla u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Boateng u 6., jović u 23. i Rebić u 41. minuti susreta.

Hertha je slavila u Hamburgu kod HSV-a rezultatom 2:1 pogocima Lazara (56.) i Kaloua (63.), dok je za domaću ekipu pogodio Santos (25.). Vedad Ibišević je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Selke.

Ermin Bičakčić je sa klupe odgledao remi Hofenheima u gostima sa Gladbachom rezultatom 3:3, a pobjedu u gostima je zabilježio i Werder kod Augsburga rezultatom 3:1.