La Liga
0

Eibar u sjajnoj utakmici srušio nadu Villarreala za Ligu prvaka

Nogometaši Eibara pobijedili su u gostima u okviru 29. kola La Lige ekipu Villarreala rezultatom 3:2.

Domaće je u vodstvo u 18. minuti doveo Soriano na asistenciju Gaspara i s rezultatom 1:0 okončano je prvo poluvrijeme.

Ipak, u nastavku kreće uragan Eibara. Igrao se treći minuti drugog poluvremena kada je Leon iz penala izjednačio rezultat.

Samo šest minuta kasnije Kike je na asistenciju Arbilla proekrenuo rezultat, a pitanje pobjednika riješio je Inui u 77. minuti.

Domaći su preko danas sjajnog Soriana uspjeli samo smanjiti rezultat, a asistent je bio Costa.

Eibar je s novom pobjedom prestigao Athletic Bilbao i Espanyol i sada je sedmoplasirana ekipa La Lige, dok je Villarreal ostao na petom mjestu i sve su prilike bez šansi za Ligu prvaka.