5

Eibar sa igračem više razbio Valenciju na Mestalli

U 21. kolu španske La Lige Eibar je slavio u gostima kod Valencije rezultatom 4:0.

Gosti su na Mestalli poveli u 28. minuti kada je Escalante asistirao Enrichu za 1:0.

Nade domaće ekipe ugašene su u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Soler skrivio penal i za to ga je još arbitar Munuera Montero "nagradio" direktnim crvenim kartonom. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Adrian za 2:0.

Na treći pogodak gostiju čekalo se do 57. minute kada je prelijepo pogodio Garcia. Valencia je svoju jedinu pravu priliku na meču imala u 69. minuti kada je Medran glavom šutirao, ali je lopta otišla samo nekoliko centimetara iznad prečke.

Konačnih 4:0 postavio je Enrich svojim drugim pogotkom na meču na Ricovu asistenciju u 77. minuti.