La Liga
0

Eibar pobijedio Valenciju i nanio joj drugi poraz u sezoni

Ekipa Valencije doživjela je drugi poraz u 16. kolu španske La Lige, a Šišmiši su kao gosti poraženi od Eibara rezultatom 2:1.

Nakon prvih 45 minuta gledaoci na tribinama nisu vidjeli pogodak, a sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu.

Eibar je već u četvrtoj minuti drugog poluvremena, tačnije u 49. mintui stigao u vodstvo, a strijelac pogotka za domaću ekipu bio je Inui. Valencija se brzo vratila u meč te su u 57. minuti zahvaljujući pogotku Santija Mine poravnali rezultat na 1:1.

Kada su svi očekivali da će meč završiti bez pobjednika, Eibar je u 87. minuti zahvaljujući pogotku Jordana stigao do pobjede i veoma važna tri boda.

Nakon 16 odigranih kola u španskoj La Ligi Valencija se nalazi na drugoj poziciji sa 34 osvojena boda, dok je Eibar na sedmom mjestu i ima 21 osvojen bod.