0

Eibar na krilima sjajnog Leona razbio Granadu

Fudbaleri Eibara pobijedili su u okviru 22. kola španske La Lige ekipu Granade s uvjerljivih 4:0.

Domaći igrači već u 11. minuti stižu do vodstva kada je Adrian mirno realizirao dosuđeni penal.

Španski veznjak osam minuta kasnije umalo je postigao svoj drugi gol, ali ispriječila se prečka.

Pred kraj prvog poluvremena Enrich je udvostručio prednost Eibara iskoristivši dobro dodavanje Leona.

Upravo je Pedro Leon uputio centaršut prilikom izvođenja kornera početkom drugog poluvremena kada je Ramis poslao loptu u mrežu za veliko vodstvo domaćina od 3:0.

Pola sata prije kraja izuzetno raspoloženi Leon propustio je još jednu šansu da dokrajči Granadu.

Ipak, to je učinio dvije minute kasnije odličnim golom.

Granadu je jedinu veliku priliku imala u 65. minuti kada u dva navrata Kravets i Malle nisu uspjeli postići gol.

Eibar je nakon ove pobjede prestigao Athletic Bilbao i sada je sedmoplasirana ekipa La Lige, dok je Granada ostala na 19. poziciji.