28

Edin Višća strijelac u remiju Bašakšehira i Alanyaspora

Edin Višća
Edin Višća
Bašakšehir je u 17. kolu turske Super Lige gostovao kod Alanyaspora, a susret je završen podjelom bodova (1:1).

Nogometaši iz Istanbula su poveli u 41. minuti. Manuel da Costa je sjajno uposlio Edina Višću na desnoj strani, krilni napadač reprezentacije BiH je ušao u kazneni prostor i lijevom nogom sjajno pogodio sami ugao gola domaće ekipe za 1:0.

Ipak, domaća ekipa je do izjednačenja i boda stigla u 63. minuti susreta. Lucas Villafanez je izveo korner sa desne strane, a Junior Fernandes glavom pogađa za 1:1.

Alanyaspor je u finišu susreta ostao sa 10 igrača kada je u 87. minuti Welinton dobio direktan crveni karton, ali to lider turskog prvenstva nije iskoristio i susret je završen podjelom bodova.

Višća je igrao svih 90 minuta, dok je Riad Bajić na terenu proveo posljednjih dvadesetak minuta meča.