Serie A
21

Edin Džeko upisao asistenciju u remiju Rome i Genoe

Edin Džeko i Ervin Zukanović (Foto: EPA-EFE)
Roma je u 35. kolu italijanske Serie A gostovala kod Genoe, a susret je završen rezultatom 1:1.

Pogoci na ovom veoma uzbudljivom susretu su viđeni u samom finišu.

Edin Džeko, koji je tokom susreta imao nekoliko dobrih prilika, je u 82. minuti susreta jednu loptu ubačenu sa desne strane glavom prebacio na drugu stativu, a Stephan El Shaarawy je lijevom nogom iz voleja matirao Andreija Radua.

Genoa je do boda stigla u 90+1. minuti susreta. Korner je izveo Miguel Veloso, a Cristian Romero je glavom pogodio za konačnih 1:1.

Genoa je mogla stići i do pobjede, no u 90+5. minuti Antonio Sanabria je promašio penal. Tačnije, njegov imenjak na golu Rome Mirante je sjajno odbranio njegov udarac sa bijele tačke.

U redovima Genoe odličnu utakmicu je odigrao i drugi bh. reprezentativac Ervin Zukanović.