179

Edin Džeko dokrajčio Basaksehir, postigao osmi pogodak u sezoni

N. K.
Edin Džeko (Foto: AS Roma)
Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je treći gol Rome za uvjerljivo vodstvo 3:0 protiv Basaksehira u Istanbulu.

Naš napadač se u svom stilu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena rutinski snašao u šesnaestercu nakon asistencije Pellegirnija i pospremio loptu u mrežu.

Džeki je ovo bio osmi pogodak ove sezone u svim takmičenjima i drugi u Evropskoj ligi, gdje je zabilježio i jednu asistenciju.

Inače, Roma je u vodstvu još od 30. minute kada je Veretout pogodio iz penala, a Kluivert je četiri minute prije odlaska na odmor udvostručio prednost.

Vrijedi istaći da su kapiteni ekipa na večerašnjem meču dva bh. reprezentativca. S jedne strane je to Džeko, a s druge njegov imenjak Edin Višća.