Utakmica sezone
0

Ederson zamalo postigao nevjerovatan autogol, a onda je napravio hladnokrvan potez

H. H.
Manchester City vodi protiv Liverpoola sa 2:1 nakon fantastičnog prvog poluvremena, a osim sjajnog nogometa s obje strane, veoma zanimljiva situacija se desila u 23. minuti kada je golman domaćih Ederson zamalo postigao autogol.

Nakon povratne lopte Walkera, brazilski čuvar mreže je nije najbolje primio. Za trenutak je izgubio i ravnotežu i lopta je krenula ka golu, dok je iz pozadine vrebao Diogo Jota.

Ipak, Ederson je ostao nevjerovatno smiren i sa gol-linije odigrao je potpuno hladnokrvan pas svom saigraču na drugoj strani, te je u tom trenutku ostalo 1:1.

Inače, Građani vode golovima De Bruynea i Gabriela Jesusa, a strijelac za Liverpool je bio Jota.